logo

Sitemize hoşgeldiniz.
Tarih: 10-02-2014
Saat: 04:20

Servis Şöförleri

Servis Şöförleri , Şöför iş ilanları , Turizm iş ilanları
Site Map Contacts anasayfa

Üye Panelİ

Anket

  • Tasarım Nasıl Olmuş?

   View Results

   Loading ... Loading ...
 • Etİketler

  REKLAM

  reklam

  Sayaç ve Dost Sİteler

  KATEGORİLER

  TAKVİM

  Kasım 2010
  Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
      Ağu »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930  

  SON YORUMLAR

  • Mustafa Çalışır: çalışoğlu değil çalışır turizm sahibi benim
  • servisci: merhaba servisci kardeşlerim ben turex turizmin bana yaptığı haksızlıktan bahsetmek istiyorum ;daha önceki...
  • osman: slm mustafa bey çalışogluturizmin sahibimisin sen
  • Mustafa Çalışır: 2011 den öncesi için sizin söylediğiniz geçerli değil 2011 ve sonrası için sizin dediğiniz geçerli
  • habib boza: herkes kafasına göre konuşuyor her kafadan farklı yorumlar arkadaşlar meb yönetmeliğine göre ve tüv den...
  Buradasiniz: Anasayfa » Arsiv Kasım 2010
  yazarYazar: Mustafa Çalışır | tarihTarih: 22 Kasım 2010 / 10:10

  Sayın meslektaşlarım yakın zamanda sitemizde okul servisleri ve personel servisleri ile ilgili olarak iş ilanları bölümü  açacağız bunun için üye olmanızı önemle tavsiye ederim. Yalnızca servis araçları için iş değil aynı zamanda okul servisleri için hostes ilanlarımızda olacak bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Araç arayan firmalar yada iş arayan servis araçları bu sitemizden duyuru ve ilanı olacaktır. Bizim bu sitedeki amacımız mesleki birlik ve beraberliktir. Allah hepimizin yardımcısı olsun ve bütün arkadaşlarıma bol kazançlar kazasız ,  belasız , helal para kazanmayı diliyorum.   Bana ulaşabileceğiniz e-mail adresim mustafacan39@gmail.com

  yazarYazar: admin | tarihTarih: 7 Kasım 2010 / 16:12

  2010-2011 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte özellikle öğrenci servisi kazalarının neden olduğu öğrenci ölüm ve yaralanmalarıyla gündeme gelen Ordu’da, polis sıkı tedbir ve önlemler almaya başladı. Alınan önlemlerin en başında ise sık sık yapılan kontrol ve denetimler.

  “ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLECEK”

  Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin ilgili maddelerinde belirtildiği gibi “Okul Geçidi Görevlisi” eğitimi ile ilgili olarak Ekim ayı içerisinde de öğrenci, öğretmen ve velilere eğitim verilmesi projesi hızlı bir şekilde devam ediyor. İl Emniyet Müdürlüğü, konuyla ilgili olarak Ekim, Kasım ve Aralık aylarında toplam 15 okulda yaklaşık 2 bin öğrenciye seminerlerle yerinde eğitim verileceğini açıkladı.

  “OKUL ÖNLERİNDE TEDBİRLER ARTTIRILDI”

  Özellikle araç yoğunluğunun en fazla olduğu noktalardan birisi olan Ordu-Ulubey karayolu üzerinde bulunan Mehmet Akif Ersoy ve Vakıfbank İlköğretim Okulları’nın giriş ve çıkış saatlerinde birer trafik ekibi kavşaklarda öğrencilere destek olacak.

  “ARAÇ DENETİMİ”

  2010 yılında birçok yaralamalı ve ölümlü trafik kazasının meydana gelmesi üzerine polis bu yönde de tedbirlerini arttırarak, aşırı hız yapan öğrenci servisi sürücülerine göz açtırmıyor. Bunun yanında Ordu Şoförler ve Otomobilciler Derneği de, öğrenci servislerine yönelik ciddi bir takım yaptırımlar getirmeye hazırlanıyor.
  Öğrenci servislerinde araç sürücüsü ile ilgili olarak ‘Yeterli Sürücü Belgesi’ne ve Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olup olmadığı, araçla ilgili olarak ‘Trafik ve Tescil Belgesi, Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası’nın yapılıp yapılmadığı, her koltukta emniyet kemerinin olup olmadığı, fazla öğrenci alınıp alınmadığı, öğrenci dışında yolcunun olup olmadığı, öğrencilerin biniş ve inişleri sırasında “DUR” yazılı lambanın mevcut ve faal olarak kullanılıp kullanılmadığı, indirme ve bindirme kurallarına uyulup uyulmadığı, okul öncesi eğitim ve ilköğretim öğrencileri için rehber personel bulunup bulunmadığı ve rehber personel bulunuyorsa şartlarının yönetmeliğe uygun olup olmadığı, “Okul Taşıtı” ibaresi standartlara uygun olarak yazılı olup olmadığı, öğrencilerin kullanabileceği cam ve pencerelerin sabitlenip sabitlenmediği, kapıların sürücü tarafından açılıp kapatılabilecek şekilde olup olmadığı, dış ışık donanımının çalışıp çalışmadığı ile Belediye Başkanlığı’ndan alınması gereken ‘Özel İzin Belgesi’ ve ‘Bakım ve Onarım Takip Formu’nun düzenlenip düzenlenmediği konuları kontrol edilerek, her bir araç için tutanak tanzim ediliyor.

  Ordu Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan kontrol ve denetimlerde eksiği görülenler ile ilgili olarak ceza kesildiği ve eksiği görülen aracın formu ilgili olarak da gerekli yerlere yönlendirilerek tutanak tutulduğunu açıkladı. Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerince, 2010-2011 eğitim-öğretim yılı boyunca gerek okul önlerinde, gerekse öğrenci taşınan güzergah üzerinde yapılmakta olan denetimlerin hassasiyetle devam ettirileceğinin de altı çizildi.

  İl Emniyet Müdürlüğü, güvenli bir eğitim sağlamak için öğrenci velilerinin servis araçları ile ilgili olarak görmüş oldukları hataları ve kural ihlallerini ’155 Polis İmdat’ veya Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nün ’234 15 17′ nolu telefonuna bildirmelerini istedi.